Ortak Dersler Duyuruları

İçerik Başlığı:

5i Ortak Dersler Sisteme Giriş Duyurusu

05 Ekim 2020

Kategori: Ortak Dersler Duyuruları 05 Ekim 2020

Ortak Dersler Sisteme Giriş Duyurusu: 2020-2021 Eğitim-Öğretim Güz dönemi ders onay işlemleri bittikten sonra öğrencilerin sistemine açılcaktır.Bu sistem 5i dersleri (Atatürk İlkeleri ve Inkılap Tarihi,Türk Dili,İngilizce,Temel Bilgi Teknolojileri) için hizmet vermektedir.

Öğrencilerimizin fakülte/yüksekokul/meslekyüksekokullarında aldıkları diğer tüm bölüm derslerine girmeleri için uzaktanegitim.cumhuriyet.edu.tr adresinden ilgili uygulamaları takip etmeleri gerekmektedir.

5i Dersleri için aşağıdaki bilgileri okuyunuz.

1-Öğrenciler oys.cumhuriyet.edu.tr sistemine kullanıcı adı (Okul no) ve şifreleri (Tc kimlik no) ile giriş yapıp ilgili dersleri canlı ve arşivden izleyebilirler.5i dersleri (Atatürk İlkeleri ve Inkılap Tarihi,Türk Dili,İngilizce,Temel Bilgi Teknolojileri) için sisteme giriş sorunu yaşayan öğrenciler 0 346 219 10 10 / 2645 dahili telefonu arayabilirler.

2-Ortak Dersler öğrenci işleri ile konularda her birimin öğrenci işleri ve rektörlük öğrenci işleri daire başkanlığından bilgi alabilirsiniz.

3-Atatürk İlkeleri ve Inkılap Tarihi,Türk Dili,İngilizce,Temel Bilgi Teknolojileri derslerinin çalışma notları sistem içerisinde ilgili dersin öğretim üyesi tarafından yüklenmektedir.

4-  5i Ortak derslerde devam zorunlu değildir. Öğretim üyeleri tarafından yapılacak derslere ister ders saatinde ister daha sonra istediğiniz bir zaman diliminde katılabilirsiniz. Bilgisayar veya internet bağlantınız olmaması nedeniyle dersleri izleyemediğiniz durumlarda, Enstitüler binası giriş katında bulunan bilgisayar sınıfından hafta içi mesai saatlerinde yararlanabilirsiniz.

5- 5i ortak dersleri cep telefonu veya tablet bilgisayar ile takip etmek isteyen öğrencilerimiz herhangi bir program ya da uygulamaya gerek olmaksızın sisteme girerek dersleri canlı veya arşivden izleyebilirler.